I  Ana Sayfa    I  Ürünler    I  Kampanyalar    I  Hizmetler ve Destek    I  İletişim

           
 

Inventor Professional :

 
     
       
 

Inventor Professional

Inventor 2019, günümüzün mühendislik ve tasarım profesyonelleri için üretilmiştir.

Dünyanın dört bir yanından gelen Inventor müşterileri Inventor 2019 deneyimine geri bildirim ve sürücü geliştirmeleri sağlamaya devam ediyor. Bu sürüm, profesyonel kalitede makine mühendisliği tasarımına olanak tanıyan gelişmiş performans, otomasyon ve çekirdek modelleme iş akışlarına odaklanmayı sürdürüyor. Inventor 2019 ayrıca işbirliği, tasarım ve tedarik zinciri kullanıcı iş akışlarının kilidini açmak için Autodesk bulutuna da bağlanır.

Montaj/Teknik Resim Performansı

Performansın önemli olduğunu biliyoruz, bu yüzden Inventor performansını sürekli iyileştirmenin yollarını arıyoruz. Bu sürümde aşağıdaki alanlarda gelişmeler vardır:

Montaj – yerinde düzenleme, montaj güncellemeleri, konumsal ilişkiler, montaj unsurları, çoğaltma seçimi, ve fazlası.

Teknik Resim – görünüm oluşturma, güncellemeler, gezinmeler (navigasyon).

Inventor 2019 ile, müşteriler 7 kat daha hızlı 3B kesit alma,% 35’e kadar azalan bir hesaplama süresi ve% 80'e kadar daha hızlı yeniden yapılandırma görüyorlar.

Yardım İçeriği

Inventor 2019'un Yardım içeriği, müşterilerin bu sürümle sunulan performans geliştirmelerinden yararlanmasına yardımcı olmak için ‘Large Assembly Best Practices’ ve ‘Large Assembly Modeling Workflows’ güncellemelerini de içeriyor.

Inventor Ideas panosunda Inventor 2019 ile çok çekirdekli yatırımımızı göstermek için dokümanlarımızı da güncelledik:

Bu Fikir, uzun bir süredir yönetim kurulu için diğerlerinden daha üstteydi, modeller daha karmaşık olmaya devam ediyor ve herkes yazılımı daha da zorlayacak. Bu fikrin aldığı oylar ve birçoğunuzla yaptığımız görüşmeler, performansın sürekli olarak en yüksek önceliğe sahip olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Birkaç yıl önce, sürekli olarak performansa yatırım yapmaya karar verdik - sadece her şeyi “çok çekirdekli” olarak değil, aynı zamanda gerçek işi hızlandırmak için yapılabilecek her şeye de bakmaya çalıştık.

Birden çok iş parçacığı taşımak bazı şeyler için, özellikle yoğun hesaplama görevleri için harika. Ancak diğerleri için, sadece farklı stratejiler kullanılarak yapılabilecek daha anlamlı iyileştirmeler vardır. Bu yüzden daha bütünsel bir yaklaşımı ele aldık ve performansı artırmak için birçok teknik kullandık, bazıları teknikle ilgili bazıları ise değil. En büyük ihtiyaçlara öncelik vermek ve odağı en önemli alanlarda netleştirmek için birçoğunuzla birlikte çalıştık. Şimdiye kadar elde edilen sonuçlar:

    - Çok çekirdekli çizim oluşturma, hassas görünümleri hesaplama ve "arka plan güncelleştirmesini etkinleştirme" seçeneği ile birden çok görünüm hesaplama

    - Çok çekirdekli yakınlaştırma, taşıma, döndürme

    - Çok çekirdekli ışın izleme

    - Çok çekirdekli mesh oluşturma

    - Çok çekirdekli Inventor olmayan CAD dosyalarının içe aktarılması

    - Çok çekirdekli çoğu geometri modelleme komutları ve serbest biçimli modelleme

    - Çok çekirdekli kütle özellikleri hesaplama

    - Çok çekirdekli unsur tanıma ve kaldırma sadeleştirilmiş iş akışları

    - Görev Zamanlayıcısı kullanarak görevlerin paralelleştirilmesi

    - Artışlı 2D ve 3D grafiklerde gezinme için render

    - Artışlı çizim görünümü güncellemeleri

Bu fikri “uygulandı” olarak işaretliyoruz, çünkü artık sadece performansı değil, ürün geliştikçe performans üzerinde çalışmaya devam edecek (çok çekirdekli ve diğer teknikler kullanarak) performans üzerinde çalışan özel bir ekibimiz var. Biz ilerledikçe, geri bildirim topluluğundaki performans geliştirme ekibine ayak uydurabilirsiniz. Burada ayrıca çok çekirdekli desteğin güncel bir listesini görebilirsiniz.

Performans

Genel

Mouse Tekerleği, 3B mouse ve Yakınlaştırma Komutu ile dişli deliklerin görüntü hızı ve yakınlaştırma tutarlılığı.

İçerik Merkezi Bellek İçi Önbelleğe Alma

Uzaktan barındırılan içeriğin görüntülenmesini bekleyen sürenizi azaltmak için, Inventor İçerik Merkezi artık oturum sırasında uzak içeriği önbelleğe alır. İçeriğe erişildiğinde, ilk içerik sonraki kullanım için önbelleğe alınır ve uzaktaki isteği tekrar tekrar bu oturumda yapma gereğini ortadan kaldırır. Inventor oturumu tamamlandığında, önbellek temizlenir.

İlogic

iLogic, Inventor'a yerleşik otomasyon motorudur. Inventor kullanıcılarının yaklaşık% 20'si tasarımlarında iLogic'i kullanıyor. Kullanmayı daha kolay hale getirmeye yatırım yaptık, müşterilere şirket genelinde kuralları yönetebilme ve Inventor 2019 ile iLogic yardımcı tasarımlarda parça, montaj ve kısıtlama ekleme ve silme kabiliyeti kazandırdık. ILogic'teki iyileştirmeler, daha fazla kullanıcının bu güçlü işlevselliğe erişmesine yardımcı olur ve Inventor tasarımlarını daha güçlü ve verimli iş akışlarında güçlendirir.

Bileşenler ve Yönetim Davranışı

iLogic geliştirmeleri, bileşenlerin ve kısıtlamaların eklenmesi, değiştirilmesi ve silinmesi için kural kodu oluşturmayı kolaylaştırır.

Geometri Belge Birimleri

Koordinat değerleri ve noktaları, vektörleri ve matrisleri temsil eden nesneler için belge birimleri kullanan yeni işlevler vardır.

Yeni iLogic Assembly Kısıtlama İşlevleri Ekle

Yeni iLogic Relationships (Ekle) işlevleri, kural ve kısıtlamalar bir kural tarafından oluşturulan bir iLogic topluluğu oluşturmanıza izin verir.

Yeni Mevcut Durum Yakala Komutları

Geçerli Durumu Yakala komutu, ‘Components.Add, Components Constraints.Add, Constraints.Add ve Patterns.Add’ öğelerini kullandığınızda durumları korur.

Atanan İsimlerle Geometriyi Sınırlama

Artık adları yüzlere ve kenarlara atayabilir ve ardından kısıtlamaları doğrudan bir yüzeye ekleyen kural oluşturabilirsiniz.

İşlevler için iLogic Yardımı

iLogic işlev argümanları şimdi iLogic API Referans yardım düğümünden edinilebilir. Bu yardım içeriği yalnızca İngilizce’dir.

Tolerans Danışmanı Yüzey Durum Boyamalarını Gösterir

Daha önce, Tolerans Danışmanı yalnızca tolerans planının durumunu bildirirdi. Artık Modelde kısıtlama durumunu görüntülemek için Yüzey Durum Boyama özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Yüzey boyama özelliğini açmak ve kapatmak için Tolerans Danışmanı tarayıcısının altındaki Yüzey Durum Boyama’yı tıklayın.

3B Ölçeklendirme Delik / Diş Not Miktarını Gösterir

Önceki sürümde, bir delik modelinin ölçüsü, yalnızca deliğe açıklama eklemek için bir Tolerans Özelliği kullandığınızda görüntülenirdi.

Desen miktarını görüntülemek için Genel Ölçeklendirme Delik / Diş Notu komutu güncellendi.

Paylaşılan Görünümler

İnceleme döngülerini basitleştirin ve hızlandırın. 2B ve 3B görünümler üzerinde herkesle işbirliği yapın ve ürününüzün içinde doğrudan yorum ve geri bildirim alın. Herhangi bir yorumcu, çevrimiçi olarak inceleyebilir ve yorum yapabilir. Paylaşılan görüşler görsel temsiller olduğundan, tasarımlarınız veya modelleriniz her zaman korunur.

Autodesk Drive

Autodesk Drive, bireylerin ve küçük ekiplerin her türlü tasarım verisini organize etmesini, önizlemesini ve paylaşmasını sağlayan bir bulut depolama çözümüdür.

Inventor ve Fusion 360 AnyCAD

Fusion 360 için AnyCAD, Inventor 2019'da Önizleme olarak devam eder. Bu Önizleme, bu özellikler tam olarak yayınlanmadan önce Inventor'da yeni özellikler için yalnızca test bazında deneyim kazanmanızı sağlar.

Bu yeni AnyCAD iş akışı Inventor ve Fusion 360'ın gücünden yararlanmanızı sağlar.

Inventor, Fusion 360 tasarım dosyaları için destek ekleyerek AnyCAD işlevselliğini genişletmeye devam ediyor.

Sistem entegrasyonu, büyük montaj tasarımı ve dokümantasyon için Fusion 360 modellerini doğrudan Inventor'a getirin. Fusion 360 tasarımı güncellendiğinde, değişiklikler Inventor'da tüketilebilir.

Benzer şekilde, bulut özellikli simülasyon, CAM ve daha fazlası için Inventor parçalarını ve montajlarını Fusion 360'a gönderebilirsiniz. Fusion 360 şimdi aynı AnyCAD teknolojisini kullandığından, Inventor modelindeki değişiklikler otomatik olarak Fusion 360'da tüketilebilir.

AnyCAD, Inventor’un birinci sınıf 3D makine mühendisliği tasarım yeteneklerini Ürün İnovasyon Platformu ile kullanabilmeniz için size herhangi bir şey yapma gücüne sahip olmanızı sağlar.

Delik Komutu

Yeni Delik komutu, etkileşimlerinizden delik yerleşimini çıkararak daha hızlı ve daha akıllıdır. İlk önce bir çizim oluşturmadan boyutsal ve eş merkezli kısıtlamalar uygulayabilirsiniz. Komuttan çıkmadan özellik düzenleme ve eskiz düzenleme arasında geçiş sağlayabilirsiniz.

Sac Metal Yüzey ve Köşe Geliştirmeleri

Birçok kişi sac metal parçanın kalınlığı boyunca ortalanabilmelerini istedi. Sizi duyduk, ve şimdi yüzey komutu simetrik bir yüzey oluşturmak için orta düzlemden ekstrüzyon yapmayı destekliyor.

Lazer Kaynak Kabartma Şekli

Lineer Weld köşe kabartması bir noktada sona erer, Arc Weld köşe kabartma şekli düz bir hat segmenti ile son bulur. Yeni Laser Weld köşe kabartması, teğet bir arkla sonlanır ve lazer kesim parçaları için daha uygundur.

Hortum Uzunluğunu Kitleme

Yeni seçenek olan Hortum Uzunluğunu kitleme, hortum uzunluğunun tam bir toplamını hesaplamanıza olanak tanır. Seçildiğinde, bileşenler hareket ederse veya değişiyorsa, bu seçenek hortumun uzunluğunun adaptivite nedeniyle değişmesini engeller.

General Dimension ekleyerekte hortum uzunluğunu kilitleyebilirsiniz.

CUTDETAIL Geliştirmeleri

Çerçeve parçalarındaki açıları kesmek için Trim / Extend komutunu uygulayarak oluşturulan değerler, iProperties / Custom sekmesinde CUTDETAIL1, CUTDETAIL2 vb. olarak mevcuttur. Bunlar Malzeme Listesi ve Parça Listesi'nde bulunabilir. Ek olarak, Frame Generator G_L parametresi doğru uzunlukları güvenilir bir şekilde raporlar.

Montaj Kısıtlamaları

2 Ekseni Kısıtlamak için Yeni Çözümler

Yer Kısıtı iletişim kutusu, 2 ekseni sınırlamak için 3 yeni çözüm sunar.

2 eksen arasında bir eşleşme kısıtlaması oluştururken bir eksenin yönünü kontrol etmek için Zıt ve Hizalanmış yeni seçenekleri kullanın. Bu seçenekler, eksenleri istediğiniz şekilde konumlandırmanızı kolaylaştırır.

Zıt (default): Seçilen ilk bileşenin eş yönünü tersine çevirir.

Hizalanmış: Seçilen ilk bileşenin eşleşme yönünü korur.

Yönlendirilmemiş: En yakın eksen üzerinde doğrulanmamış bir eksen kısıtlaması oluşturur.

‘Insert’ Kısıtlaması ile ‘Lock Rotation’ için Yeni Seçenek

Insert kısıtlaması yerleştirirken, bileşen üzerindeki dönme serbestlik derecelerini kilitlemek için Lock Rotation (dönme kilitleme) kullanın. Bu seçenek parçanın dönmesini engeller. Lock Rotation uygulandığında, Insert kısıtlaması tarayıcıda kilitli bir simgeyle görüntülenir.

Açısal Kısıtlama Geliştirmeleri

Açısal bir kısıtlama dahilindeki Yönlendirilmiş ve Saptırılmamış Açı ayarı, artık yeni bir sınır kısıtlaması oluştururken veya mevcut kısıtlamada düzenlemeler yaparken kalıcıdır.

Özel Ayarları Taşıma

Varolan özelleştirme ve Uygulama Seçeneği ayarlarınızı en son Inventor Sürümüne getirmek için Özel Ayarları Taşı'yı kullanın. Yöneticiler, dağıtımlarda bu seçeneğin kullanımı konusunda ek kontrollere sahiptir.

Renk Şeması Geliştirme

Renk şeması düzenleyicisi Inventor 2019'un bir parçası olarak kuruldu. Uygulama Seçenekleri> Renk Sekmesinden bunlara erişebilirsiniz. Özelleştirmeler Uygulama Seçenekleri xml dosyasına kaydedilir.

Eskiz Geliştirmeleri

Helisel Eğri komutu, değişken aralıklı sarmalın oluşturulmasını desteklemek için geliştirilmiştir.

Eskiz çizimleri için, Eğri oluşturma sırasında otomatik proje kenarları model çizimi ile aynı davranmak için geliştirilmiştir.

Tersine Fillet

Fillet yapmak için 1) dışbükey kenarlar veya 2) içbükey kenarlar oluşturabilirsiniz.

Direct Komutu Düzenlemesi Artık Automatic Blending Destekler

3B Model sekmesiyle daha önce Direct Edit, bir yüzey özelliğini yalnızca başka bir konuma çevirebilir veya taşıyabilirdi. Seçim kaldırıldığında, Automatic Blending bu davranışı korur ve bir yüzeyi yeni bir konuma taşır. Seçildiğinde, bir yüzey unsurunun toplam uzunluğu değiştirilir. Automatic blending, bitişik teğetsel yüzeyleri otomatik olarak hareket ettiren ve gerektiğinde yeni karışımlar oluşturan yeniden harmanlama teknolojisidir. Bir yüzeyi hareket ettirdiğinizde veya döndürdüğünüzde kullanılabilir.

Thicken Komutu Geliştirmeleri

Tarayıcıda görüntülenen derinlik ve yöntem hakkında bilgi, ‘Tarayıcıda özellik düğümünden sonra genişletilmiş bilgileri görüntüleme’ Application Option / Parts sekmesi etkin olduğunda ulaşılabilir.

 

 

 

 
     
     
asimetri@asimetri.com.tr
© Copyright 2010 Asimetri Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.